Warsztaty

W ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!” nasi brali udział w warsztatach prowadzonych przez Pana Karola Chwastka, edukatora ze Śląskiego Muzeum Wolności i Solidarności w Katowicach. Prelegent przybliżył czasy PRLu, ze szczególnym uwzględnieniem stanu wojennego w Polsce. Opowiadał o życiu codziennym oraz polityce władz komunistycznych. Dyskusja toczyła się również na wokół opozycji i jej bohaterów, czyli jak Polacy walczyli z reżimem. Pan Karol zwracał uwagę na wydarzenia związane z regionem śląskim, np. pacyfikacji kopalni „Wujek”. Uczniowie żywo reagowali na opowieść i chętnie rozmawiali. Dziękujemy za tą ważną lekcję historii i już planujemy wyjazd do muzeum w Katowicach.